BİR BEN EKSİKTİM!

Mesleki deformasyon mu, yoksa tamamen gevezelikten mi kaynaklanıyor bilinmez ama anlatmak istediklerim bir türlü bitmiyor. Ders saatlerinde, müfredat arasına sıkıştırılmış birkaç cümleyi; yoklama zoruyla sınıfta zaptettiğim, gözlerinden uyku akan öğrencilere cebren ve hile ile söylemek beni tatmin etmiyor maalesef!

Ne yapmalı da ders dışında öğrencilere bir şeyler anlatacak bir  ortam oluşturmalı derken imdadıma instagram yetişti sağolsun. Teknoloji çağının çocukları okumayı fazla sevmediği ve sahip olduklarıyla övünmeyi bir marifet sandığı için genelde instagram kullanıyor. Madem onlara bir şeyler öğretme hevesindeyim, o halde onların bulunmaktan keyif aldığı ortamlara girmeliyim deyip; @birdelihoca instagram hesabını açtım. Karşılıklı takipler, kalpler, mesajlar derken bence çok da faydalı oldu yeni hesabım.

Ancak malumunuz, instagramda “fazla söze gerek yok”; anlatmak istediklerim çok olunca da birkaç satır bana yetmiyor. Tam bu çaresizlik içinde kıvranırken ( 🙂 ) üniversitemden gelen bir mail, yeni ufuklara kapı açtı.

Artık buradayım, uzun uzun yazarım, sizler de inşallah keyifle okursunuz 🙂

 

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir